Pak Leo vertelt...

Pak Leo uit Hawaii zal u regelmatig verrassen met een verhaal.

Klik op de foto om de verhalen te lezen.

Wie is Pak Leo?

(April 2002)
Mijn naam is Carolus L. Wieffering, maar laat mij even verder gaan dan dat. Ben geboren in een klein stadje Salatiga 1936, in midden-Java. Als kleine jongen in de 2de wereldoorlog opgegroeid in de desa's in midden-Java Ambarawa, Toentang, Oengaran Magelang, Moentillan en Salatiga. In 1955 op 19 jarige leeftijd van Indonesië (Oost Java, Soerabaia) naar Nederland vertrokken. Geland in Nijmegen, moest inschrijven voor militaire inzegening en heb de Air Force gekozen. Na 6 jaar geëmigreerd naar Amerika en gesponsord door een kerkelijke instantie in Californië. Van California, naar Hawaii verhuisd in 1978. In 2006 weer terug naar Southern California.

Lees de verhalen van Pak Leo

Mijn echtgenote: Trees Beatrix Wieffering, geboren Korver in Batavia 1939 Djl.Serang. Getrouwd 1957 in Enschede. Wij hebben 2 kinderen, Roy is 43 jaar, wonende in Brisbane Australië, werkt bij de oliemaatschappij BP. Shirley is 33 jaar woont in Los Angeles en is een gediplomeerd sociaal werkster. Roy heeft 4 kinderen, oudste dochter Crystal 21, Amanda 20, Shaun 12, Cournie 6. Amanda is getrouwd, heeft 1 zoon, wij zijn overgroot ouders van Darel, het zoonje van Amanda. Shirley heeft 2 kinderen 1 van 6 heeft een Hawaiian naam: "Kekoa" ( betekent Worior) een dochterje heet : Ka-ena.
Wij zijn allebei gepensioneerd en tuffen nog even door. Dit is dan de introductie van mij, die bij 61 pen-pals de naam kreeg van Pak Leo.

Mijn verhaaltjes zullen voor met name de tweede generatie en daarna mischien een beetje moeilijk klinken, aangezien ik het echte Indische leven vertel en vele Maleise en Javaanse woorden en Indisch krotjok (krom Hollands) er in verwerk.

Ik hoop dat deze introductie van mijn vrouw Trees en mij zelve in jullie vriendelijke gezelschapskring moge binnenwaaien, en een part van "Djangkrik" moge zijn.
Met warm Aloha groeten wij jullie allen vanuit Honolulu Hawaii,

Pak Leo en putri Trees. AloooooooooHa

Brief van Pak Leo aan "Djangkrik".

Klik op de foto om de verhalen te lezen.


Terug naar boven












De verhalen van Pak Leo

Alle onderstreepte woorden in de verhalen kunnen worden aangeklikt voor een vertaling.
Om daarna terug te keren naar het verhaal klikt u op de knop "Vorige" linksboven in uw browser.



Terug naar inleiding












© E.J. Schwab, Groningen
All Rights Reserved.